En blog om heste og ridning

november 10, 2015

Tre illustrationer af longering set fra oven hvor træneren gradvis bevæger sig mere ind mod midten, mens hest bliver ude på volten.

Longering for begyndere

Longering er en god træningsmetode som alle hesteejere bør mestre. Det kan bruges til mange formål f.eks. som en del af tilridningen forbedre hesten muskulatur

Læs »
Kategorier
Din tilmeldingen kunne ikke gennemføres. Prøv venligst i gen senere eller kontakt info@hobbyeheste.dk
Vi har modtaget din tilmelding. Tjek din email og bekræft tilmeldingen for at blive tilføjet vores mailliste. Har du ikke modtaget en mail så tjek under spam.

Nyhedsbrev

Få en besked når der er nye indlæg på bloggen

Vi bruger Brevo som vores marketingplatform. Ved at indsende denne formular accepterer du, at de personlige oplysninger, du har givet, vil blive overført til Brevo til behandling i overensstemmelse med Brevo's Privatlivspolitik.